Історія села Малинівка

Із покоління в покоління, як найбільшу коштовність, передають мешканці Малинівської сільської ради давню і цікаву історію села Малинівки.

Перші населені пункти виникли у ХУ111 столітті і першим було засноване село Єлізаветіно. Перша назва цього села була «Заяча балка». Виникла ця назва у зв’язку з тим, що ці землі являли собою неорані степи, цілину, порослу бур’янами, де водилося безліч зайців та інших тварин.

У 1932 році із маленьких колгоспів був створений один колгосп ім. Ульянова, сільські трудівники якого протягом 70 років плідно працювали і пишались своїми досягненнями в сільському господарстві.

У 2001 році колгосп реорганізовано у ПП агрофірму «Промінь», пізніше перейменовано в ТОВ «АФ «Єдність».

У 1928 році з організацією Улянівської сільської ради центральне село перейменоване в село Улянівку.

У 2016 році село Улянівка перейменовано в село Малинівку, Улянівська сільська рада- в Малинівську сільську раду.

Площа території сільської ради -3853 га, загальна чисельність населення складає 578 чоловік.

Межує: на заході- з Миролюбівською сільською радою, на півдні- з Новоекономічною селищною радою Покровського району, на півночі- з Торецькою сільською радою Добропільського району, на сході –з Новополтавською сільською радою Костянтинівського району.

У роки Вітчизняної війни 1941-1945 років на захист Вітчизни пішло 198 жителів з трьох сіл, не повернулися, загинули 89. У 1969 році в селі Малинівка встановлено пам’ятник воїнам-односельцям, загиблих в 1941-1945 роках. Їх імена увіковічені на плитах біля обеліска Слави.

На цей час на території сільської ради працює Малинівський навчально- виховний комплекс: школа, де навчаються 60 учнів та сучасний дитячий садок. Молодий і творчий колектив педагогів і вихователів понад 15 років очолює Ільїна Лариса Петрівна.

Життєдіяльність громади сільської ради забезпечують фельдшерський пункт, відділення зв'язку, магазини, кафе. Сільський клуб є культурним осередком трьох сіл територіальної громади, саме в ньому відбуваються всі культурні і організаційні заходи.

З 1994 року (протягом 5 скликань) сільську раду очолювала Рой Лариса Миколаївна. У листопаді 2015 року сільським головою обрана енергійна, молода людина Ільїна Ганна Анатоліївна.

На території Малинівської сільської ради здійснюють діяльність два сучасних підприємства:

ТОВ «АФ «Єдність» на чолі з Ільїним Романом Валерійовичем, господарство спеціалізується на вирощуванні зернових культур та соняшнику, розведенні великої рогатої худоби та свиней. Агрофірма обробляє 6000 га ріллі, приєднавши до своїх полів земельні паї жителів Новоекономічної селищної ради і Новоалександрівської сільської ради.

ПрАТ «АПК -ІНВЕСТ" спеціалізується на виробництві свинини.

Ці підприємства своєю діяльністю поліпшують розвиток інфраструктури села та приймають активну участь в життєдіяльності громади.

Дорослішають діти, сивіють батьки -такий закон життя, але ніколи не старітиме наша квітуча Малинівка, бо тільки той, у кого серце чуле, хто знає, береже минуле і вміє планувати сучасне, лиш той майбутнє вивершіть прекрасне.

rada.org.ua - портал місцевого самоврядування

Логін: *

Пароль: *